Blog

Medikal Spunbond Nonwoven kumaşlarda hidrostatik dayanım

Medikal  Spunbond Nonwoven kumaşlarda hidrostatik dayanım
Medikal amaçlı olarak üretilmekte olan bariyer veya nefes alabilir film laminasyonlu örtü kumaşlarının en önemli özellikliği sıvıyı geçirmemesidir. EN 13795 avrupa normlarına göre Spunbond nonwoven, SMS, SSMMS, SMMS, ve laminasyonlu ürünlerde kritik bölge hidrostatik basınç dayanımı 100cm H2o2 değerinin üzerinde olması gerekmektedir. 
 
Cm cinsinde H2O2 değeri çeşitli testler ile ölçülebilir. Polypropylene spunbond, Spunbond nonwoven dan imal edilen cerrahi örtü kumaşları be dayanıma cevap verebilmektedir. Felik`in üretmiş olduğu yüksek performans Spunbond nonwoven sayesinde piyasadaki diğer ürünlere göre çok çok daha yükse seviyelerde koruma sağlamaktadır. %100 Polyproylene Spunbond nonwoven dan imal edilmekte olan medikal örtü kumaşları, virgin hammade kullanımı sayesinde piyasadaki diğer dolgulu olarak tabir edilen kolay bariyer özelliğini yitiren ürünlere göre çok daha üstün performans sağlar.
 
Aşagıdali likte görüleceği üzere ,Feliks in üretimini yapmış olduğu PP Spunbond nonwoven ürünler 7-8 psi hidrostatil güce dayanabilmektedir. Bu sayede  EN20811, ISO 22610, ASTM F1671 testlerini rahat bir şekilde geçebilmektedir. 
https://youtu.be/X2GzzLxhl14 
 
Rakip ürünler ise, aşağıdaki videoda görülebileceği üzere 2 -4 Psi hidrostatil güce maruz kaldığında bariyer özelliği ortadan kalkmaktadır. 
https://youtu.be/Jc3tAvy-_cE
 
 
 
03 December 2018

Haberdar Olun

Bodygard ile ilgili yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olabilirsiniz.