Haberler

Spunbond Nonwoven

Spunbond Nonwoven

Spunbond Nonwoven

 
Spunbond nonwoven teknolojisi, teknik tekstil ve dokusuz örgüsüz kumaş sektörü için son 20 sene içinde hızla gelişmiş ve yerine almıştır. Polyproplyene granül halinde hammadenin eritilerek ekstrüzyon yöntemi ile filamentlerin gerdirilmesi şeklinde üretilmektedir. Spunbond dokunmamış kumaş üretiminin doğası, polimerik granüllerin sürekli filamentler doğrudan dönüşüne ve daha sonra imal edilmekte olan dokumasız kumaşa dayanmaktadır. 
 
 
 
 spunbond nonwoven ürünün  temel nitelikleri aşağıdakileri içerir:
 
Spunbond yüzey yoğunluğu aralığı yaklaşık. 10 - 150 g / m2
%100 polypropylene spunbond nonwoven içeriğidir
 
Yaklaşık olarak karakteristik özelliklerini belirleyen yüzey kumaşında lifin eşit dağılımı. Boyuna ve enine yönde 2: 1
Sürekli filamanların (filamanların) yüksek mukavemeti nedeniyle kumaşın yüksek nihai mukavemeti
 
Spunbond nonwoven, spunbond kumaş
1.6 metre net genişliği
12 - 150 g / m2 (0.35 ila 4.5 oz / yd2) ağırlık aralıklarında,
%100 polipropilen (PP) termal yoldan susam, (bükülerek birleştirilmiş) dokunmamış malzemeler üretir. 
 
Spunbond nonwoven, spunbond kumaş ürünleri istege göre UV, ultraviyole koruma saglanarak güneşin yaymakta olduğu rasyona karşı dış ortamlarda kullanım ömrü uzatılabilir. 
 
Spunbond non woven, spunbond kumaş ürünleri istege göre emicili veya iticilik verilebilir. Emici spunbond kumaşlar sıvıyı emme saniyeleri 2 sanayinin üzerinde olması beklenilmektedir. Benzer şekilde itici olan spunbond nonwoven ürünlerin en az 60cmH2o2 kolon testinde sıvıya karşı dayanıklı olması beklenilmektedir. emici veya itici spunbond nonwoven ürünleri genellikle medikal endüstriyel ürünlerde , tek kullanımlık ameliyathane örtüleri, hasta ziyaretçi kumaşları, doktor elbiseleri olarak kullanılmaktadır.
 
Spunbond nonwoven ürünleri isteğe göre yanmayı geçiktirici olarak üretebilmektedir. Yanmayı geçiktirme DIN 4102, FMVSS 302, ISO 4589-1, EN 13984, EN 13859 ve en önemlisi FR = Fire retardant , EN 13501-1 yangın sınıfı B2 olarak üretilmektedir. 
 
 
 
20 August 2021

Haberdar Olun

Bodygard ile ilgili yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olabilirsiniz.