Haberler

Tekstil su yalitim membrani

Tekstil su yalitim membrani

BETONARME PERDE DUVAR UYGULAMASI

BODYGARD 300 Betonarme Perde Duvar Su Yalıtım Sistemi, 3 KATLI NONWOVEN YUZEY VE ARA KATI BARIYER FILM  = BODYGARD 300 membran dan oluşmaktadır.

BODYGARD 300 Betonarme Perde Duvar Su Yalıtım Membranı, çift yüz kalıp sistemleriyle yapılmış betonarme perde duvarların, pozitif su yalıtımında kullanılan su yalıtım membranıdır.%100 su geçirmez yapıda olup, yüksek su basıncına dayanıklıdır.
BODYGARD 300 membran yüzeye yapıştırılarak uygulama tamamlanır.

TERAS UYGULAMASI

BODYGARD Teras Su Yalıtım Uygulamaları, 3 katli Nonwoven ve ara kati bariyer film = BODYGARD 220 membrandan oluşmaktadır. BODYGARD 220 teraslarda seramik, mermer ve koruma betonu gibi kaplama malzemeleri altında su yalıtımı sağlamak ve nem geçişini engellemek amacıyla kullanılan su yalıtım membranıdır. % 100 su geçirmez, yüksek su basıncına dayanıklı, esnek yapılı, yüksek mukavemetli, hafif, uygulaması kolay bir üründür. Membranın zemine yapıştırılmasında ve ek yerlerinin yapıştırılmasında ADHESIVE yapıştırıcı kullanılır. Yapıştırıcı,uygulama yapılacak alana rulo ile sürülür ardından Bodygard 220 membran yüzeye yapıştırılarak uygulama tamamlanır.

BANYO UYGULAMASI

BODYGARD 220 banyolarda seramik altında su yalıtımı sağlamak ve nem geçişini engellemek için kullanılan su yalıtım membranıdır. %100 su geçirmezdir, kolayca uygulanır, tüm yüzey şekillerine ve köşelere kolayca uyum sağlar. Kullanıma hazır iç ve dış köşe bandı, kenar pah bandı, boru manşeti gibi yardımcı ürünleriyle, su yalıtımı uygulamalarında pratik çözümler sunar.

Islak hacimlerdeki tahliye sistemi TS EN 12056-2 standardına uygun

olarak tasarlanacaktır.

SAHA BETON UYGULAMASI

BODYGARD 220, saha beton dökülecek alanlarda, betonun içindeki aktif maddelerin toprağa geçişini engellemek ve daha sağlıklı bir zemin betonu elde etmek amacıyla kullanılır. su geçrimsiz yüzey oluşturduğundan dolayı, betonun daha düz bir zemin üzerinde atılmasını sağlar. BODGARD 220 ile yapılan zemin betonlar daha düz bir zemine sahiptir. Bunun yanında çökme çatlama ve patlama gibi risklere karşı daha dayanıklı bir sonuç elde edilmesi beklenilir.   BODYGARD 220 toprak zemin ile hasır demir arasında kullanılmalıdır. Serme işlemi, toprak zemin üzerine, ek yerleri 10 cm üst üste bindirilerek yapılır. Daha sonra, üzerine hasır demir döşemesi yapılır ve beton dökülür. BODYGARD 220 aktif maddelerin beton içinde kalmasını sağlar. Bununla birlikte toprak ile beton arasındaki su hareketlerini engelleyerek betonun ömrünü uzatır. Su geçişi olmayacağından dolayı, çökme olması ihtimali düşmektedir.

ÇATI KİREMİT ALTI UYGULAMASI

BODYGARD 54, kiremit ve çatı kaplama malzemelerinin altında kullanılan nefes alan çatı örtüsüdür. Dışarıdan gelebilecek suyun çatı içerisine nüfuz etmesini engeller ve giderlere yönlendirilmesini sağlar. Dış ortamdan girebilecek toz girişine engel olur ve çatı arasının temiz kalmasını sağlar. Nefes alabilen yapısı sayesinde, yapı içerisindeki nemin dışarıya atılmasını sağlar. BODYGARD 54 serilerek kolay uygulanan bir üründür.

Çatı su tahliye sistemleri TS EN 12056-3 standardına uygun olarak

tasarlanacaktır.

20 August 2021

Haberdar Olun

Bodygard ile ilgili yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olabilirsiniz.