Sektörler

Endüstriyel Kompozitler

Endüstriyel Kompozitler
Endüstriyel Kompozitler
Endüstriyel Kompozitler

Kompozit endüstrisi için tasarlanmış mühendislik nonwovenlarıdır.  İfüzyon proses kullanıcıları için yeni geliştirdiğimiz ürün; hızı etkilemeden ve düşürmeden akışı kontrol edebilmenizi sağlamaktadır. Resin/recine İnfüzyon kalıplama süreci sonrasından kolay ayrılabilir olduğundan dolayı daha az malzeme sarfiyati ve işçilik gerektirir. PRE-PREG ve el ile kalıplamalarda breather kumaş ve release filmi birlikte kolay olarak ayrılabilmektedir.

Recine infüzyon için kullanabileceğiniz IZOTEX ve SUPORFORM ürünlerimiz nefes alabilen mikro gözenekli yapıya sahiptir. Tek bir tabaka olarak kullanıldığından dolayı; konvansiyonel kullanılan 2-3 katlı malzemelerin kullanimını azaltmaktadır.

Recine infüzyon işleminde; kuru fiber Malzemeler (örnek fiberglass/ karbon fiber / Kevlar fiber / Aramid fiber v.b. gibi) kalıba doğrudan yerleştirilir. Bir dağıtım kumaşı veya ızgara biçiminde plastik doğru reçine dağılımını sağlamak için yerleştirilir. Reçine dağıtımı yapan kumaş ile kuru fiber malzeme arasına separatör görevi görmesi için bir soyma malzemesi eklenmektedir. IZOTEX VE SUPERFORM ürünlerimiz bu aradaki separatör soyma malzemesinin ve reçine dağıtım kumaşının yerine geçer. IZOTEX ve SUPERFORM ürünlerimiz 2-3 katmanını yaptığı separatör ve reçine dağıtım görevini tek başına yapar.  Reçine infüzyon işlemi için ideal bir çözümdür.

PRE-PREG ve vakum torbalama işlemlerinde IZOTEX ve SUPERFORM ürünleri bir dağıtım kumaşı veya ızgara biçiminde plastik doğru reçine dağılımını sağlamak için yerleştirilir. Reçine dağıtımı yapan kumaş ile kuru fiber malzeme arasına separatör görevi görmesi için bir soyma malzemesi eklenmektedir. IZOTEX VE SUPERFORM ürünlerimiz bu aradaki separatör soyma malzemesinin ve reçine dağıtım kumaşının yerine geçer. IZOTEX ve SUPERFORM ütünlerimiz 2 - 3 katmanını yaptığı separatör ve reçine dağıtım görevinin tek başına yapar.  Reçine infüzyon işlemi için ideal bir çözümdür. 

Haberdar Olun

Bodygard ile ilgili yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olabilirsiniz.